Hakkımızda

Hakkımızda

Kahramanmaş’ta 1993 yılında kurulan 1998 yılında üretime başlayan MEM Tekstil, kısa zamanda sektörde üretim, sanayi ve pazarlama alanlarında kendisine iddialı bir yer edinmiştir. Türkiye’nin en büyük 300 sanayi kuruluşu arasında yer alan MEM Tekstil, yerel, bölgesel ve global ölçekte her geçen gün güçlenen bir markadır.

İlk olarak ring iplik üretimiyle faaliyete başlayan MEM Tekstil, günümüzde tekstil sektöründe Türkiye’nin en büyük entegre üretici firmaları arasında yer almaktadır. Kurulduğu günden bugüne hızlı adımlarla büyüyen, kapasitesini artıran, satış ağını genişleten MEM Tekstil, günümüzde sektörün birçok alanında faaliyet göstermektedir. Ring işletmesiyle başlayan imalat süreci, zaman içerisinde yapılan yatırımlarla genişlemiş ve çeşitlenmiştir. MEM Tekstil bugün ring, open-end ve vortex iplik işletmelerinin yanı sıra örme kumaş, boyama, rotasyon ve dijital baskı imkânları ile Dünya’nın önde gelen firmalarına hizmet vermektedir.

Yurtiçi ve yurtdışı geniş iş ağı ile kaliteyi önemseyen müşterilerine hizmet sunmaktan gurur duyan MEM Tekstil, bu sayede 4 farklı kıtada 50’yi aşkın ülkede faaliyet gösteren iş ortaklarıyla birlikte sektörde büyümeye devam etmek etmektedir.

MEM Tekstil mevcut kojenarasyon tesislerine ek olarak elektrik ihtiyacının yüzde 30’unu karşılama kapasitesine sahip güneş enerji santrali yatırımı ile çevreye duyarlı üretim anlayışla faaliyetlerine devam etmektedir. MEM Tekstil yenilenebilir enerji konusunda diğer grup şirketleriyle beraber yaptığı yatırımlarla sürdürülebilir bir gelecek adına sorumluluk almaktadır. Kurulumunu yaptığı rüzgar enerji santrallerinin yanı sıra PAKMEM ve SELENKA gibi grup şirketleri ile beraber enerji sektöründe büyürken, TERSAN ve PAKOİL ile denizcilik alanında da faaliyetlerini sürdürmektedir.